Перейти к содержимому


Реклама









Фото

Ноутбук до 10 тисяч гривень


  • Чтобы отвечать, сперва войдите на форум
48 ответов в теме

#36
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12669
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 13 Январь 2023 - 09:21

Ну звичайно можна. Вони здохли тому, що літій-іонні акумулятори можуть жити досить довго, а можуть недовго, з точки зору тривалого використання це гівна кусок, причому непередбачуваний. Якщо він не здох за 3-4 роки, а тільки втратив меншу половину своєї ємності - ОК, нормальний акумулятор. П'ять-шість - у вас дуже хороший акумулятор або звичайний, який деградує за оптимістичним сценарієм. Вісім і більше - комбінація обох попередніх факторів одночасно.
Що не відміняє того, що оптимальним режимом їх зберігання є тримати заряджений на 50-60% акумулятор у холодильнику. А якщо експлуатувати, то тримати заряд у діапазоні 40-80% і ніколи не розряджати нижче 30. Найголовніше - не розряджати в ноль.
До речі, ще в часи IBM серед штатного ПО ThinkPad була програма, якою можна було обмежити максимальний рівень зарядки на 50 чи 80%, потім не чув про неї. Я користувався колись її аналогом для відкритого ринку - як мертвому припарка, акумулятор в кінці другого року почав показувати явні ознаки деградації, при тому, що машина не була весь час на шнурку, а разів три на тиждень ганялася на акумуляторі - просто він виявився дєрьмовий, хоча акумулятор LG на компі LG, тобто не третій сорт у асортименті акумуляторів LG. А панасоніковський акумулятор на дуже дешевому Асусі колись прожив років вісім при мінімальній втраті ємності, машина з розетки виключалася раз на місяць, і то коли не забували. Обидва ноути були приблизно 2008 року випуску, Лижа куплена новою, а Асус дворічним. На ХП Пробук того ж року (також розеточна машина, на акумуляторі працював дуже рідко, а останні років шість в принципі включався не кожен місяць) акумулятор тримав дві години ще у 2021, а потім у компі здохла батарейка Біоса і ноут зашарпав основний акумулятор насмерть спробами запуститися (не знаю чому) - півроку лежав у кутку, ніхто не звернув на нього увагу, виробника акумулятора не пам'ятаю, можу подивитися.

З реального, якщо ви хочете, щоб акумулятор був залучений до якоїсь активності - витягуйте шнур під час роботи ноута два рази на тиждень, при розрядці до приблизно 60 вставляйте назад, щоб була якась двіжуха на акумуляторі і заряд був не низький. Можете і до 40, якщо вам не ліньки слідкувати за цим уважно, але це не дає ніяких реальних переваг, а впустити заряд ще нижче можна легко - наприклад, відійти на пару годин і забути, так що я не став би. Все інше - або геморой, або плацебо.
Просто працювати від розетки і не паритись - також не найгірший варіант. Заряджений акумулятор - це його природній стан, на відміну від бути розрядженим.
Все одно воно буде як буде - у вас або вдалий акумулятор, або ні, і або повезе, або ні.

А, ще акумулятори дуже не люблять перегрів і вмирають від нього з великим задоволенням. А перегріти ноут - як здрасьтє.
  • 0

#37
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 13 Январь 2023 - 11:18

ніколи не розряджати нижче 30. Найголовніше - не розряджати в ноль.

В нуль розряджати це зрозуміло, а чому для літія не рекомендовано нижче 30% розряджати, це як пересторога чи є рекомендації виробників?

 

ще акумулятори дуже не люблять перегрів і вмирають від нього з великим задоволенням

Мій також почав сильно грітись, е можу сказати це я його так сильно навантажувати став чи щось з термопастою, коли замінював акум, огляд зробив, але критичного нічого не помітив. До речі, через місяць після того як придбав ноут, за допомогою ПЗ AIDA64 побачив що рівень зносу акумулятора був 15% трохи засмутився, але це не завжди гарантійний випадок. А от коли за 2 роки експлуатації рівень зносу акумулятора був більше 35% і він раптово вимикався коли заряд був більше 20%, тоді вирішив його замінити
 


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#38
Manager

Manager

    Untouchable

    • Сообщений 103920
  • Возраст: 51
  • Имя:"Давид Маркович"
  • Город:Одесса
  • Авто:V8 (не газонутый)
  •  
  • Регистрация: 04.09.2005

Опубликовано 13 Январь 2023 - 11:23

Насчет почему не в курсе. Но для телефона тоже советуют 30-80..
Якобы и 100% не сильно оно любит.

#39
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12669
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 13 Январь 2023 - 14:36

В нуль розряджати це зрозуміло, а чому для літія не рекомендовано нижче 30% розряджати, це як пересторога чи є рекомендації виробників?

Не знаю. З фізикою і хімією я не дружу, а стосовно офіційних рекомендацій - можливо, але не впевнений. Але це відома рекомендація і я намагаюся її дотримуватися, враховуючи, що це нескладно. Можливо, працюючи з малого заряду він "напружується", щоб видавати повноцінні параметри. Не знаю, брехати не буду.

за допомогою ПЗ AIDA64 побачив що рівень зносу акумулятора був 15% трохи засмутився, але це не завжди гарантійний випадок. А от коли за 2 роки експлуатації рівень зносу акумулятора був більше 35% і він раптово вимикався коли заряд був більше 20%, тоді вирішив його замінити

Це непоганий знос і падіння з 20% (а не 40 чи 60) - це ще дуже непоганий стан. Можливо, процес би далі пішов з прискоренням, але не факт, що це трапилося б зовсім скоро. Я б такий ще не міняв, якщо немає високих вимог до тривалості роботи на акумуляторі.
  • 0

#40
vigors

vigors

    Авторитет

    • Сообщений 13365
  • Имя:Ігор
  • Авто:Z14XE
  •  
  • Регистрация: 14.06.2010

Опубликовано 13 Январь 2023 - 14:39

AIDA64 побачив що рівень зносу акумулятора

за останній рік заміна батарей в ноутах НР (4 шт)

рівень зносу 0, батарейкам менше 2 років.

по біосу 601 помилка, нетримали зовсім.

п.с. тому то так собі діагностика.


Изменено: vigors, 13 Январь 2023 - 14:39

  • 0

#41
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12669
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 13 Январь 2023 - 14:42

Стосовно того, як не корисно тримати весь час на зарядці - подивіться на смартфони. Там постійно движуха на акумуляторах, а деградують вони досить швидко.
У смартфонів, які весь час лежать на столі чи на тумбочці на зарядці, акумулятори дохнуть якщо не повільніше, то як мінімум не швидше.

Стосовно розрядки в ноль - насправді, там залишається добрих відсотків п'ять, а то і більше (інакше він потім може не стартувати), це тільки індикатор показує ноль. Але вважається шкідливим. Очевидно, те ж приблизно з зарядом нижче 30.
  • 0

#42
vigors

vigors

    Авторитет

    • Сообщений 13365
  • Имя:Ігор
  • Авто:Z14XE
  •  
  • Регистрация: 14.06.2010

Опубликовано 13 Январь 2023 - 14:44

на тумбочці на зарядці, акумулятори дохнуть якщо не повільніше, то як мінімум не швидше

ну так вже давно електронний контроль заряду, і те що девайс втикнуто в розетку не говорить що на батарею щось подається.


  • 0

#43
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12669
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 13 Январь 2023 - 14:48

за останній рік заміна батарей в ноутах НР (4 шт)
рівень зносу 0, батарейкам менше 2 років.
по біосу 601 помилка, нетримали зовсім.
п.с. тому то так собі діагностика.

У мене Асус 2011 року, якому було років 3-4, тримав дві години, як новий, знос показував менше 10%, одного ранку показав, що акумулятора немає - типу вийнятий. Тобто здох при нормальній місткості за одну ніч. Двіжуха була, без фанатизму.

ну так вже давно електронний контроль заряду, і те що девайс втикнуто в розетку не говорить що на батарею щось подається.

Це зрозуміло. Але він розряджається там тихо до типу 97 чи 95%, при 100 на індикаторі, потім дозаряджається, тобто він весь час приблизно повний. І йому норм.
  • 0

#44
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 13 Январь 2023 - 14:48

Але це відома рекомендація

Для літієвих акумуляторів існує BMS який не дає зарадити більше ніж потрібно і розрядити менше щоб він зміг працювати надалі.

 

тому то так собі діагностика

Не подобається, знайди іншу. Я не рекламую, просто як приклад що одразу показала програма, тобто у нового (хоча невідомо скільки він лежав на складі) акумулятора були проблеми які я відчув практичним чином, а не у синтетичних тестах


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#45
vigors

vigors

    Авторитет

    • Сообщений 13365
  • Имя:Ігор
  • Авто:Z14XE
  •  
  • Регистрация: 14.06.2010

Опубликовано 13 Январь 2023 - 14:51

Не подобається, знайди іншу.

я просто вказав на її адекватність.

в кожного бренда є свої тулзи по оцінці батареї.


  • 0

#46
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12669
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 13 Январь 2023 - 14:52

Рівень зносу, який зчитують програми, як правило корелює з часом при типовій для конкретного юзера нагрузці. Не лінійно, але зв'язок є.
  • 0

#47
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 13 Январь 2023 - 14:52

Стосовно розрядки в ноль - насправді, там залишається добрих відсотків п'ять, а то і більше (інакше він потім може не стартувати), це тільки індикатор показує ноль.

Саме так

Але вважається шкідливим.

Чому? Наприклад автомобільний акумулятор не любить сильного розряду, але там не має електроніки, яка буде це контролювати. У літія вона є, тому як на мене, для літія що пише на екрані, залишилось 40% чи 10% не має ніякої різниці (окрім часу до повної зарядки)


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#48
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12669
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 13 Январь 2023 - 14:58

я просто вказав на її адекватність.
в кожного бренда є свої тулзи по оцінці батареї.

У всіх програмах показує однаково, хоч Еврест/Аіда, хоч її конкуренти, вони явно бачать цей параметр з системи, а транслюється він централізовано, як Смарт вінчестера. Якщо мова не йде про програми, які рахують "приход/расход", як Accubattery на Андроїді.

Чому?

Крім гіпотези, що при цьому акумулятор "важче працює", щоб видавати стандартні параметри, у мене немає версій. Але дивися про мої стосунки з фізикою і хімією, тобто щодо пояснень - не до мене. Просто типу common knowledge.
  • 0

#49
Manager

Manager

    Untouchable

    • Сообщений 103920
  • Возраст: 51
  • Имя:"Давид Маркович"
  • Город:Одесса
  • Авто:V8 (не газонутый)
  •  
  • Регистрация: 04.09.2005

Опубликовано 13 Январь 2023 - 15:27

есть рекомендации яйцеголовых и не высаживать в 0 и не заряжать до 100% и тем более не оставлять на зарядке на ночь..

 

смысл спорить, если мы в этом не особо шарим?






1 пользователей читают эту тему

0 пользователей, 1 гостей, 0 скрытых