Перейти к содержимому


Реклама









Фото

Радіоелектронікадіагностика та самостійний ремонт


  • Чтобы отвечать, сперва войдите на форум
13 ответов в теме

#1
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 02 Август 2021 - 15:10

Вітаю шановні :ukr:

Можливо хтось має досвід дрібного або поглибленого ремонту радіоелектроніки (конденсатори, резистори, транзистори, діоди, котушки і т.д.), прошу допомоги в роз'ясненні простих маніпуляцій для пошуку несправностей, можливо посилання чи відео де роз'яснюють як що тестувати, щоб знайти несправність.

Наприклад є плата з SMD розміщенням компонентів, вона використовувалась у диспенсері для мила, але після невдалих спроб дітлахів її залили, вона наче працює, але напруга не потрапляє на двигун. Спробував відмити спиртом, але це не допомогло. Як виявити який з компонентів вийшов з ладу? Мультиметр маю, але як та які компоненти тестувати маю поверхневе уявлення, у гуглі не забанили, але знайти відповідь простими словами складно


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#2
sapphir

sapphir

    Авторитет

    • Сообщений 2935
  • Возраст: 46
  • Имя:Саша
  • Город:Львов
  • Авто:ОВЦ 2.2 АТ 2003
  •  
  • Регистрация: 30.04.2011

Опубликовано 02 Август 2021 - 15:27

В подписи - Киев, не проще доверить специально обученым людям? Лично я так и делаю - толку что закончил електрофизический факультет Львовской политехники в 2000 году  :ad_new: Не я один такой, жизнь такая - уже тогда професура говорила что мы безвозвратно отстали от мирового уровня и, насколько я знаю, никто из 50 одногрупников по специальности не работает  :faceoff:


  • 0
Реклама в подписи запрещена!

#3
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 02 Август 2021 - 16:10

не проще доверить специально обученым людям?

Скажімо так, колись в мене був (ще є, але не користуюсь) монітор для ПК, який перестав працювати, а точніше перестав працювати БЖ, відвіз його на кардачі, де мені за 100грн, років 5 назад його зробили за пів години, як тоді сказав майстер, замінив кондер. Через рік вилізла така сама проблема, але тоді я якраз почав цікавитись роботою з паяльником, тому стало цікаво чи зможу самостійно виправити. Як виявилось, зміг. На сьогодні в мене невеличке хобі, десь дроти підпаяти в дитячих іграшках, якісь вимикачі або схеми з готових плат зібрати. Навіть нещодавно придбав паяльну станцію та новий мультиметр, вже зібрав лабораторний БЖ з китайських компонентів, але є відкладені проекти, як наприклад цей диспенсер або машинка для стрижки.

Відповідаючи на твоє запитання - простіше, але не цікаво. Навіть простіше придбати такий самий, але новий, який буде працювати


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#4
sapphir

sapphir

    Авторитет

    • Сообщений 2935
  • Возраст: 46
  • Имя:Саша
  • Город:Львов
  • Авто:ОВЦ 2.2 АТ 2003
  •  
  • Регистрация: 30.04.2011

Опубликовано 02 Август 2021 - 18:34

Скажімо так, колись в мене був (ще є, але не користуюсь) монітор для ПК, який перестав працювати, а точніше перестав працювати БЖ, відвіз його на кардачі, де мені за 100грн, років 5 назад його зробили за пів години, як тоді сказав майстер, замінив кондер. Через рік вилізла така сама проблема, але тоді я якраз почав цікавитись роботою з паяльником, тому стало цікаво чи зможу самостійно виправити. Як виявилось, зміг. На сьогодні в мене невеличке хобі, десь дроти підпаяти в дитячих іграшках, якісь вимикачі або схеми з готових плат зібрати. Навіть нещодавно придбав паяльну станцію та новий мультиметр, вже зібрав лабораторний БЖ з китайських компонентів, але є відкладені проекти, як наприклад цей диспенсер або машинка для стрижки.

Відповідаючи на твоє запитання - простіше, але не цікаво. Навіть простіше придбати такий самий, але новий, який буде працювати

 

Насколько я понял - есть просто желание что то попаять  :ad_new:

Примерно как у меня - надо что то из дерева сделать и это мне стало интересно - собрал по друзьям електроинструмент, купил деревяшек и строгаю на работе. Я не вникаю в сопромат, не изучаю свойства той или иной породы, не тренируюсь виртуозно владеть инструментом - у меня просто есть цель в виде готового изделия и я к ней иду так как я знаю  :sm13_: Мастер во всём и ни в чём конкретно  :sm12_:


  • 0
Реклама в подписи запрещена!

#5
Bank

Bank

    Фрілансер-сомельє, алчний програміст, егоїстичний ледар

    • Сообщений 17874
  • Возраст: 43
  • Имя:Александр
  • Город:Будинок з видом на Київ
  • Авто:ML400
  • Гос. номер:BANK
  •  
  • Регистрация: 21.12.2008

Опубликовано 03 Август 2021 - 00:07

стало цікаво чи зможу самостійно виправити. Як виявилось, зміг. На сьогодні в мене невеличке хобі, десь дроти підпаяти в дитячих іграшках, якісь вимикачі або схеми з готових плат зібрати. Навіть нещодавно придбав паяльну станцію та новий мультиметр, вже зібрав лабораторний БЖ з китайських компонентів, але ...

Паша, паяльная станция, мультиметр и прочее - это просто инструмент. У меня все это тоже есть.
Но вряд ли кто-то сможет тебе (как и мне) на пальцах рассказать о том как искать неисправность без основ радиоэлектроники (последовательное и параллельное сопротивление, как от этого меняется напряжение/ток, транзисторы, диодные мосты и прочее). Это тот случай когда нужно еще раз сходить поучиться в универ, но не как раньше, а чтобы хотеть получить знания.
Ну, или, найти канал радиоэлектроника который будет рассказывать на примерах университетскую программу.
 


  • 0

#6
andreybelov

andreybelov

    Авторитет

    • Сообщений 3516
  • Возраст: 40
  • Имя:Андрей
  • Город:Николаев
  • Авто:OAH
  •  
  • Регистрация: 25.07.2015

Опубликовано 03 Август 2021 - 05:14

На залитой плате можно попробовать паяльником от станции с тониким жалом пропаятьтвсе соединения смд компонентов с дорожками платы. Чтобы оно паялось, нужно на соединение капнуть флюса типа лти и иметь припой в виде тонкой проволки. Если дорожки и компоненты не повреждены водой, то должно помочь. При нагреве поврежденные смд компоненты могут начать разваливаться. Это плохо тк не всегда получится прочитать номинал и замерить уже невозможно. Короче дерзай)

Скинь фото платы с хорошим освешением снятое на хорошую камеру, может чего и рассмотрим
  • 0

#7
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 03 Август 2021 - 09:35

Насколько я понял - есть просто желание что то попаять

не тільки паяти, а щоб після цього воно ще й працювало :sm13_:

Это тот случай когда нужно еще раз сходить поучиться в универ, но не как раньше, а чтобы хотеть получить знания.

це точно, нажаль цього не розумієш коли навчаєшся в універі

найти канал радиоэлектроника который будет рассказывать на примерах университетскую программу

щось схоже знайшов, але там розмовляють або на технічному жаргоні, де потрібно розуміти трохи більше базових понять, або суха теорія під яку засинаєш

Скинь фото платы с хорошим освешением снятое на хорошую камеру, может чего и рассмотрим

зараз у телефоні знайшов поки таке фото, пізніше зроблю кращої якості

P10608_193447_500.jpgi.gif


 


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#8
Bank

Bank

    Фрілансер-сомельє, алчний програміст, егоїстичний ледар

    • Сообщений 17874
  • Возраст: 43
  • Имя:Александр
  • Город:Будинок з видом на Київ
  • Авто:ML400
  • Гос. номер:BANK
  •  
  • Регистрация: 21.12.2008

Опубликовано 03 Август 2021 - 09:38

можливо посилання чи відео де роз'яснюють як що тестувати, щоб знайти несправність.

Чтобы вспомнить основы начал смотреть вот эти ролики Электроника для начинающих

Дальше гляну там же Электрические схемы для начинающих

Местами примитивно, конечно, но без лишней воды

 

 


  • 0

#9
Valera

Valera

    Авторитет

    • Сообщений 4897
  • Возраст: 49
  • Имя:Valera
  • Город:Днепропетровск
  • Авто:Omega A Caravan 1991 С20NE
  •  
  • Регистрация: 18.01.2005

Опубликовано 03 Август 2021 - 11:09

дело в том, что платы могут быть многослойные и при перепайке внутренний слой можешь не пропаять, контакта не будет и все....

микросхемы с прошивкой только работать будут (где прошивку брать?)


  • 0
Испанские быки реагируют на красный цвет, а наши стартуют на мигающий зеленый.

#10
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 20 Декабрь 2021 - 12:32

Хочу підняти тему.

Виникло бажання переробити ELM327 (звичайний BT v1.5 з Китаю, на чіпі PIC18F25K80) під однопровідний, який розуміє Опель для розширених функцій (він же GM-LAN), необхідно це для відкриття додаткових вкладок на панелі приладів за допомогою програми Gmprog

 

Знайшов в інтернеті допис, де людина це зробила, але щось в мене не виходить.

Для тестів замовив такий як у прикладі ELM, з більшим корпусом, придбав AU5790D +маленькі плати, де це зібрати.

1. Коли почав дивитись фото як вийшло та порівнювати схему, вже щось відрізняється. На схемі з'явилась кнопка та перемикач. Він в описі про це писав, але при цьому вказав що зробив простіше, але зі схеми це не зрозуміло.

2. Якщо подивитись скільки дротів він припаяв до плати, де стояв MCP2551 (4 контакти + ще один невідомо куди, можливо GND), це не співпадає з кількістю припаяних дротів до маленької плати (6 контактів)

3. Були додані два SMD резистори, хоча на схемі їх три

 

Можливо хтось вже це робив та зможе простими словами пояснити, як це переробити, або є якась простіша інструкція, також буду вдячний


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#11
merik_and1

merik_and1

    Авторитет

    • Сообщений 959
  • Имя:Мирослав
  • Город:Київ
  • Авто:Opel Astra G Comfort
  •  
  • Регистрация: 28.04.2009

Опубликовано 21 Декабрь 2021 - 11:30

-akaDemik-, Привіт!

1. На електр.принц схемі вказано варіант зі збереженням функціоналу по заводу + можливість юзати режим GM-LAN. Для цього і робилися перемикачі (як наприклад (KEY1). В залежності в якому положенні перемикач, відповідно на ту мікросхему і будуть йти дані (MCP2551
чи AU5790) , два в одному.

2. Автор просто викинув штантну мікросхему і через проводи напаяв нову.
6 проводів бо:
1=1 (ТХ)
8=2 (земля)
(2-3піни)=3 (5В)
4=4 (RX)
+ два проводи йдуть на обд (це живлення 12В, та сигнальний (з 6-7))

3. два, бо мабуть автор об'єднав резистори R1 та R3 в один.


UPD> там в коментах є схема спрощена (якраз з двома резисторами)


Изменено: merik_and1, 21 Декабрь 2021 - 11:33

  • 0

ulgRBPk.gif

 

 


#12
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 21 Декабрь 2021 - 13:04

merik_and1, дякую за відповідь

 

два в одному.

Я подумав так само, але він писав що зробив простіше, просто замінивши MCP2551 на AU5790 тому що має запасний недоторканий ELM. Я так само маю робочу ELM у компактному корпусі, тому взяв для дослідів окрему.

 

8=2 (земля)

Це той окремий провід, який йде до діоду М7?

 

+ два проводи йдуть на обд (це живлення 12В, та сигнальний (з 6-7))

Існуючий контакт на обд, я так розумію не випаювати, а додати до нього?

 

мабуть автор об'єднав резистори R1 та R3 в один.

Наскільки видно, там стоїть 162 резистор, на 1.6 КОм, а у схемі 2К, тобто в межах дозволеного, а третього не має, мабуть тому що KEY2 відсутня


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#13
merik_and1

merik_and1

    Авторитет

    • Сообщений 959
  • Имя:Мирослав
  • Город:Київ
  • Авто:Opel Astra G Comfort
  •  
  • Регистрация: 28.04.2009

Опубликовано 21 Декабрь 2021 - 13:45

 

Це той окремий провід, який йде до діоду М7?

 

 

Існуючий контакт на обд, я так розумію не випаювати, а додати до нього?

Не думаю, бо землю (8) для для нової мс він бере з доріжки старої мс (2). Той провід там, більш всього бере живлення 12В для нової мс яке приходить від обд. Щоб не впаюватися в роз'ємі, бере його по "трасі" далі на схемі, там де зручніше підпаятися. Але це припущення. 

 


  • 0

ulgRBPk.gif

 

 


#14
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 08 Февраль 2022 - 17:45

Не все так сталось, як гадалось. Виявляється, китайці переробили прилад ELM327, який відрізняється від того що прикладі на CAN-трансівері MCP2551. Тепер він йде на компараторі LM393, вони хоч зовнішньо схожі, але у нього зовсім інша розпіновка:

 

MCP2551:

MCP2551%20PINOUT-550x550w.jpg

 

LM393:

79561703(1).gif
 

 

Ще я познайомився з такою речовиною, як компаунд... під час демонтажу трохи текстоліту було пошкоджено

photo_2022_02_02_22_20_03_jpg_e008903374

 

Довго ламав голову, чому 1-4 ноги, які мені якраз необхідні, усі на масу підключені, думав що дороги на платі також пошкодив, але ні. Виявляється що в LM393 майже дзеркальні ноги, половина мікросхеми не потрібна але замінити на AU5790 не вдасться у випадку моєї плати, тому що більше на платі мікросхем на 8 ніжок не має :ac:

Я навіть не полінувався та замовив у схожому корпусі у іншого продавця, в надії що прийде щось інше... але прийшло таке саме, єдина відмінність що блютус в одному 5.0, в іншому 5.1 :sm13_:


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату




0 пользователей читают эту тему

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых