Перейти к содержимому


Реклама









Фото

Акумулятор, інвертор та зарядний пристрій

AGM EFB LiFePo4 Li-ion

  • Чтобы отвечать, сперва войдите на форум
82 ответов в теме

#1
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 22 Декабрь 2022 - 20:19

Хочу розібратись у типах акумуляторів які використовують для інверторів у цей скрутний час та зарядних пристроїв, які їх заряджають.

Багато хто для живлення найнеобхідніших приладів, оселі зараз використовує зв'язку автомобільний акумулятор - Інвертор + зарядний для підзарядки акума. Інвертор вже приїхав, на балконі стояв старий акум, який зняв минулого року з авто та не доходили руки викинути, на додачу придбав ще акумулятор на 77А з технологією EFB (вибір зараз не дуже великий), як пишуть власники авто з старт-стоп, для яких цей акум зроблений, це щось середнє між акумулятором AGM(кращий але дорожчий) та звичайний кислотним акумулятором.

Під час вибору у магазині збили з пантелику, там сказали що AGM можна використовувати в середині приміщень, він безпечний, але заряджати його можливо тільки імпульсним зарядним пристроєм, при цьому час заряду дуже довгий, доба і більше. А от EFB можна заряджати будь-яким зарядним та час заряду складає 6-8 годин. Наскільки це правда та яким зарядним і з яким струмом краще заряджати акумулятори? з урахуванням того що живлення для підзарядки зараз подають дуже не часто

 

з.і. ще є Li-ion та LiFePo4 акумулятори, які можна швидше зарядити та мають більше циклів заряд/розряд, але їх вартість та наявність засмучує


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#2
rvgu

rvgu

    Авторитет

    • Сообщений 4666
  • Возраст: 39
  • Имя:r25
  • Город:Кременчук
  • Авто:У нас тут модер гей чи шо став?
  •  
  • Регистрация: 19.09.2008

Опубликовано 22 Декабрь 2022 - 21:39

ти ж сам написав що акб є старий . і вже придбав новий- як би пізно курити форум. вже куплене


  • 0

Реклама!!!


#3
Andre_71

Andre_71

    Хороводоводовед

    • Сообщений 15088
  • Имя:Андрей
  •  
  • Регистрация: 14.01.2007

Опубликовано 22 Декабрь 2022 - 22:48

ти ж сам написав що акб є старий . і вже придбав новий- як би пізно курити форум. вже куплене

Питання, як я зрозумів, у виборі зарядного з урахуванням подальшого можливого придбання АГМ.

 

 

 

Наскільки це правда та яким зарядним і з яким струмом краще заряджати акумулятори?

Це правда, гелева форма електроліту не дозволяє вести швидкий і часто не дуже контрольований заряд будь-яким пристроєм. У АГМ зміна концентрації кислоти під час реакції(заряду) відбувається досить повільно і цей процес має тривати за певних умов, які  можуть забезпечити імпульсні "інтелектуальні" пристрої, які увесь час контролюють стан АКБ. Тому і час заряду є чималим. Звичайним "швидким" зарядним легко можна "закип'ятити" прошарок геля, який знаходиться безпосередньо в контакті з пластинами, порушити його структуру та вивести з ладу АКБ.

А ЕФБ - це майже звичайний АКБ з рідким електроліитом та досить гарною його циркуляцією. Не такою, як у звичайних непакетованих АКБ, але достатньою, щоб не вийти з ладу від зарядки звичайним зарядним пристроєм. Хіба що трохи уваги приділяти максимальному струму заряда, не перевищуючи вказані норми.


Изменено: Andre_71, 22 Декабрь 2022 - 22:50

  • 0

#4
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 23 Декабрь 2022 - 13:10

як би пізно курити форум

Навчатись ніколи не пізно, навіть на власних помилках :ukr:

 

гелева форма електроліту не дозволяє вести швидкий і часто не дуже контрольований заряд будь-яким пристроєм

Я тут покурив мануал виробника акумів, тут http://www.exide.info/manual.html Для AGM написано наступне: Only use direct current (DC) automatic regulated chargers, якщо перекласти: Використовуйте лише автоматичне регулювання постійного струму (DC) зарядні пристрої.

 

І далі...

D1. Charging: Initially charge at 10–20A of
constant current until reaching 14.4V, followed
by a regulated Voltage charge at 14.4V without
current limitation until supplied current is below
2% nominal Capacity; finish at constant current
of 2% nominal Capacity during 2h

 

Переклад від гугл:

D1. Зарядка: спочатку заряджайте при 10–20 А з подальшим постійним струмом до досягнення 14,4 В регульованим зарядом напруги 14,4 В без обмеження струму до тих пір, поки струм не стане нижчим 2% номінальної потужності; закінчити при постійному струмі 2% номінальної потужності протягом 2 год

 

10-20А я би не назвав слабий струм для зарядки :smile423:


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#5
vigors

vigors

    Авторитет

    • Сообщений 13365
  • Имя:Ігор
  • Авто:Z14XE
  •  
  • Регистрация: 14.06.2010

Опубликовано 23 Декабрь 2022 - 13:39

Наскільки це правда та яким зарядним і з яким струмом краще заряджати акумулятори? з урахуванням того що живлення для підзарядки зараз подають дуже не часто

 

AGM можна і до години до 50% ємності давати, аби не перевищити температуру в 50 град. В мене такий в авто, 10 А і впред, аби зарядне таке було.

EFB це просто покращений звичайний, в якому рідкий електроліт просто пластини в полімерних пакетах. При зарядці виділяє водень, кипить як звичайний.

 

Зарядки зараз всі імпульсні, ну крім трансформаторних. На алі повно і не дорого.

 

п.с. таки варто було дивитись на упс з зовнішніми батареями, вони передбачають зарядку до 7 А.

ну і автомобільні АКБ не дуже хороше рішення. Треба AGM не стартові.



10-20А я би не назвав слабий струм для зарядки :smile423:

то тільки для AGM


  • 0

#6
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 23 Декабрь 2022 - 13:50

В мене такий в авто

Astra G хіба була зі старт-стоп? :smile8:

 

EFB це просто покращений звичайний

Так, але виробники пишуть що підходить для старт-стоп, але тема не про це, тому заряджається EFB як звичайний

 

Зарядки зараз всі імпульсні, ну крім трансформаторних. На алі повно і не дорого.
В мене старий зарядний трансформаторний (трохи гудить), інший колись придбав на алі, типу розумна, з початку заряджає великим струмом і малою напругою, під кінець навпаки (ще треба подивитись який максимальний струм видає, якщо не помиляюсь 6А)
  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#7
vigors

vigors

    Авторитет

    • Сообщений 13365
  • Имя:Ігор
  • Авто:Z14XE
  •  
  • Регистрация: 14.06.2010

Опубликовано 23 Декабрь 2022 - 13:58

Astra G хіба була зі старт-стоп? :smile8:

ні. але 6 років живе, 60-ка. правда вчора тестив, вже 50 Аг залишилось. за цей час перший раз на зарядці.

 

виробники пишуть що підходить для старт-стоп

він швидше бере заряд чим звичайний. наступний мабуть таким буде.

 

з початку заряджає великим струмом і малою напругою, під кінець навпаки (ще треба подивитись який максимальний струм видає, якщо не помиляюсь 6А)

ну так і є, збільшений струм і по мірі набору ємності росте напруга а струм падає. завичай на 14.7 В прості зарядки вимикаються. розумні переходять в режим збереження (до 13,8 В)

думаю трансфоматорна не краще для ажм.


  • 0

#8
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 23 Декабрь 2022 - 14:17

таки варто було дивитись на упс з зовнішніми батареями

В мене є UPS, підключений до роутера. Тримає 20-30 хвилин і постійно пищить

 

автомобільні АКБ не дуже хороше рішення

Доводиться вибирати з того що є в наявності. В ідеалі, мабуть, я би замовив LiFePo4, але місяць-півтора чекати, поки він доїде з Китаю, таке собі задоволення коли світло вмикають на декілька годин на добу.

До речі, відомий багатьом зарядний пристрій IMAX b6 може заряджати LiFePo4? в описі є Li-ion та LiFe чи для нього потрібен також окремий зарядний

 

 



він швидше бере заряд чим звичайний

В принципі в магазині так і казали, але практики ще не мав


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#9
vigors

vigors

    Авторитет

    • Сообщений 13365
  • Имя:Ігор
  • Авто:Z14XE
  •  
  • Регистрация: 14.06.2010

Опубликовано 23 Декабрь 2022 - 14:29

Тримає 20-30 хвилин і постійно пищить

піщалку висмикни. зараз всі так роблять, щоб не дратувало. на роботу то не впливає..

роутер взагалі на юсб живлення перевести, якщо є можливість.

 

 

 

зарядний пристрій IMAX b6

кажуть класна річ. на любі акб налаштовується. я такого в свій час не придбав, жаба перемогла.

пишуть

Заряд аккумуляторов Li-ion, Li-pol, LiFe, NiCd, NiMH, PbAcid(свинцовые всех типов)



заряджати LiFePo4

Щукаря запитай, він на них щось там варганить, значить в темі.


Изменено: vigors, 23 Декабрь 2022 - 14:28

  • 0

#10
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 23 Декабрь 2022 - 14:50

роутер взагалі на юсб живлення перевести, якщо є можливість.

Не має різниці, жоден провайдер у будинку не підключив комутаційне обладнання до БДЖ, тому навіть якщо роутер підключений до живлення, інтернету не має :ac:

 

кажуть класна річ. на любі акб налаштовується. я такого в свій час не придбав, жаба перемогла.

Я також не придбав, по перше він більше підходить для тих, у кого спеціальні акумулятори (радіокеровані іграшки чи будівельні прилади) з відомою кількістю банок, тому там все необхідно налаштовувати і багато роз'ємів. По друге жаба :sm13_: особливо оригінальний SkyRC. Ще у нього максимальний струм 6А, що не так багато, якщо розглядати на перехід до LiFePo4


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#11
Andre_71

Andre_71

    Хороводоводовед

    • Сообщений 15088
  • Имя:Андрей
  •  
  • Регистрация: 14.01.2007

Опубликовано 23 Декабрь 2022 - 14:52

10-20А я би не назвав слабий струм для зарядки

Я щось нічого в тих мануалах не знайшов про ємність АКБ, для якої вказані ті 10-20А.

 

AGM можна і до години до 50% ємності давати

Оце мене  в ступор ставить. Мабуть я не встигаю за сучасними  технологіями. Не розумію, як гель може бути "швидшим" за рідину.


  • 0

#12
vigors

vigors

    Авторитет

    • Сообщений 13365
  • Имя:Ігор
  • Авто:Z14XE
  •  
  • Регистрация: 14.06.2010

Опубликовано 23 Декабрь 2022 - 15:07

ємність АКБ, для якої вказані ті 10-20А.

ємність тут нідочого, головне не більше 50% номіналу

1.

D1. Charging: Initially charge at 10–20A of
constant current until reaching 14.4V, followed
by a regulated Voltage charge at 14.4V without
current limitation until supplied current is below
2% nominal Capacity; finish at constant current
of 2% nominal Capacity during 2h. During all
charging, battery temperature can’t exceed 50°C.

2.

D3. Fast Charging only for Emergencies: Use
a max. current of 50% nominal Capacity for
periods shorter than 1 hour. In all cases voltage
must be limited to 15V maximum. Never apply
this method to deeply-discharged batteries.

 

 

 

як гель може бути "швидшим" за рідину.

так процеси на границі розділення фаз

 

п.с. перепрошую, то я з свого мануала копіював, виявляється він однаковий для VRLA


Изменено: vigors, 23 Декабрь 2022 - 15:09

  • 0

#13
scenium

scenium

    Авторитет

    • Сообщений 6039
  • Возраст: 40
  • Имя:Сергей
  • Авто:Buick Regal 2.0T,
    Peugeot 308 HDi
  •  
  • Регистрация: 13.09.2007

Опубликовано 24 Декабрь 2022 - 17:04

Навіть не очікувано, але сьогодні Meest зробив мені подарунок до Різдва.

 

Приїхав мій інвертор. Оскільки відправляв інвертор як комерційний вантаж (із-за його вартості), відслідковувати по трекінгу його неможна було. А тут вчора приходить повідомлення в додатку нової пошти, що до мене прямує посилка. Я здивувався, оскільки нічого не чекав, але згодом отримав і в додатку Meest повідомлення, що мая посилка відправлена.

 

Поїхав сьогодні на Нову пошту і все отримав  :sm302:

 

Зи, по ходу інвертор нормально пройшов таможню, і не зважаючи на вартісь, ніяких додаткових платежів з мене не требували  :sm17_2:

 

Ось після рорзпаковки:

 

1671893358121.jpg

 

Залишилось тепер акумуляторів дочекатись  :smile423: Акумулятори відправляли як звичайний вантаж, а не як комерційний, підозрюю що із-за того і пливуть довше. Першу партію акумів замовив раніше ніж інвертор, але вони тільки до Туреччини допливли. Інші партії взагалі ще десь в Індонезії пливуть. 


Изменено: scenium, 24 Декабрь 2022 - 17:05

  • 0

#14
Rek

Rek

    А був народжений, щоб бігти

    • Сообщений 48797
  • Возраст: 53
  • Имя:Андрій Олексійович
  • Город:Київ
  • Авто:Маленька, але дуже смілива Астра Каті USER
  •  
  • Регистрация: 11.11.2007

Опубликовано 24 Декабрь 2022 - 20:11

Аккум+зарядка+инвертор - 7200

Аккум обычный.

Зарядка импульсная для лузеров.

Инвертор до киловатта.


100 - це абревіатура.    Мій тел. 093-459-22-20 з 09-00 до 21-00

Несправності бувають брудні та іржаві. Я за брудні, вони легше виправляються.

 


#15
rogii

rogii

    Авторитет

    • Сообщений 918
  • Имя:Ігор
  • Город:Бердичів
  • Авто:-
  •  
  • Регистрация: 17.10.2018

Опубликовано 24 Декабрь 2022 - 20:49

scenium, Вітаю). По ідеї уже можна монтувати. Він же і без батареї наче працює, просто транзитом пропускає струм?

Изменено: rogii, 24 Декабрь 2022 - 20:49

  • 0

#16
scenium

scenium

    Авторитет

    • Сообщений 6039
  • Возраст: 40
  • Имя:Сергей
  • Авто:Buick Regal 2.0T,
    Peugeot 308 HDi
  •  
  • Регистрация: 13.09.2007

Опубликовано 25 Декабрь 2022 - 08:51

rogii, дяка!

 

Та підключати без акумів нема сенсу. Поки займусь монтажем інвертора на стіну, монтажем додаткового щитка для автоматичних електричних вимикачів, а також розводкою кабелю від основного щитка до додаткового, та від додаткового щитка до інвертора. А от вмикати все буду напевне після того, як буде зібраний акум.

.  


  • 0

#17
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 26 Декабрь 2022 - 13:25

Приїхав мій інвертор. Оскільки відправляв інвертор як комерційний вантаж (із-за його вартості),

Круто звичайно :sm302:Але це трошки інший рівень, більше для приватних будинків з системами сонячних панелей. Я бачив у нас продавались такі за 32000грн, у Китаї хіба зараз дешевше разом з доставкою?


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#18
scenium

scenium

    Авторитет

    • Сообщений 6039
  • Возраст: 40
  • Имя:Сергей
  • Авто:Buick Regal 2.0T,
    Peugeot 308 HDi
  •  
  • Регистрация: 13.09.2007

Опубликовано 26 Декабрь 2022 - 16:42

Круто звичайно :sm302:Але це трошки інший рівень, більше для приватних будинків з системами сонячних панелей. Я бачив у нас продавались такі за 32000грн, у Китаї хіба зараз дешевше разом з доставкою?

Це серія РН 5 кВт, у нас наче від 37 тис. грн. стартувала, але ніде нема в наявності.

 

Так, дешевше. Мені разом з доставкою та WIFI модулем, який ще пару тис. грн. коштує,  вишло десь 530$ (і кажись там ще біля 10-15 баксів комісію алібаба взяв), тобто близько 21 тис. грн. Різниця майже в два рази.


  • 0

#19
Manager

Manager

    Untouchable

    • Сообщений 103920
  • Возраст: 51
  • Имя:"Давид Маркович"
  • Город:Одесса
  • Авто:V8 (не газонутый)
  •  
  • Регистрация: 04.09.2005

Опубликовано 26 Декабрь 2022 - 16:53

Аккум при зарядке выделяет ядовитый газ.

Т.е. заряжать только на балконе.

Возникает вопрос - а можно ли заряжать при минусовой температуре?

Если нет, то теряется весь смысл.

#20
scenium

scenium

    Авторитет

    • Сообщений 6039
  • Возраст: 40
  • Имя:Сергей
  • Авто:Buick Regal 2.0T,
    Peugeot 308 HDi
  •  
  • Регистрация: 13.09.2007

Опубликовано 26 Декабрь 2022 - 17:02

Аккум при зарядке выделяет ядовитый газ.

 

Це стосується кислотних акумів. Для використання вдома треба брати або АГМ або залізо-фосфатні. Хоча АГМ здається що теж трохи виділяють газ. Тому я обрав залізо-фосфатні. Так, трохи дорожче, але на багато більший ресурс самих акумів + безпечні для використання вдома.


  • 0

#21
Manager

Manager

    Untouchable

    • Сообщений 103920
  • Возраст: 51
  • Имя:"Давид Маркович"
  • Город:Одесса
  • Авто:V8 (не газонутый)
  •  
  • Регистрация: 04.09.2005

Опубликовано 26 Декабрь 2022 - 17:26

Це стосується кислотних акумів. Для використання вдома треба брати або АГМ або залізо-фосфатні. Хоча АГМ здається що теж трохи виділяють газ. Тому я обрав залізо-фосфатні. Так, трохи дорожче, але на багато більший ресурс самих акумів + безпечні для використання вдома.

Тута ничего не скажу.
В спальне не ставил бы при любом раскладе.

#22
-akaDemik-

-akaDemik-

    Дизельний холодильник

    • Сообщений 26895
  • Возраст: 40
  • Имя:Pasha
  • Город:Київ, Лісовий
  • Авто:OAJ '11 A17DTR (exOAF 1.7D '94)
  •  
  • Регистрация: 22.05.2008

Опубликовано 26 Декабрь 2022 - 18:34

Це серія РН 5 кВт, у нас наче від 37 тис. грн. стартувала, але ніде нема в наявності.

Про наявність не знаю, але ось посилання

 

Мені разом з доставкою та WIFI модулем, який ще пару тис. грн. коштує, вишло десь 530$ (і кажись там ще біля 10-15 баксів комісію алібаба взяв), тобто близько 21 тис. грн.

Я дивився на аліекспрес, типу їх оф.магазин, 623$ + достака 203$ також з WIFI але +/- ті гроші що і у нас



Аккум при зарядке выделяет ядовитый газ.

Свинцеві акумулятори (автомобільні які обслуговуються) виділяють водень під час зарядки, який може стати вибухонебезпечний. Тому так, зарядка лише у провітрюваних приміщеннях

 

Хоча АГМ здається що теж трохи виділяють газ.
Ні, вони не обслуговуються, тобто не мають рідини у середині. Такі акумулятори ще ставлять у безперебійники, які знаходяться у  кімнати біля комп'ютера

 

Тому я обрав залізо-фосфатні. Так, трохи дорожче, але на багато більший ресурс самих акумів + безпечні для використання вдома.

Якщо LiFePo4, то окрім більшого ресурсу у порівнянні з Li-ion, вони ще заряджаються швидше ніж AGM


  • 0

18+ тільки для повнолітніх

Спойлер

Я - атеїст, але атеїст Київського Патріархату

#23
rogii

rogii

    Авторитет

    • Сообщений 918
  • Имя:Ігор
  • Город:Бердичів
  • Авто:-
  •  
  • Регистрация: 17.10.2018

Опубликовано 26 Декабрь 2022 - 18:45

Я дивився на аліекспрес, типу їх оф.магазин, 623$ + достака 203$ також з WIFI але +/- ті гроші що і у нас
На аліекспресі недешево, scenium, купляв не там, а на алібабі

  • 0

#24
bzhasso

bzhasso

    Авторитет

    • Сообщений 3608
  • Имя:Алехандро
  • Город:Киев
  • Авто:Meriva A 1.6 COSMO Edition
    & ТурбоОмерика
  • Гос. номер:АЕ3448HI
  •  
  • Регистрация: 24.09.2009

Опубликовано 26 Декабрь 2022 - 19:47

На аліекспресі недешево, scenium, купляв не там, а на алібабі

Что есть две большие разницы ))
  • 0

 
:hi: 
 
 


#25
scenium

scenium

    Авторитет

    • Сообщений 6039
  • Возраст: 40
  • Имя:Сергей
  • Авто:Buick Regal 2.0T,
    Peugeot 308 HDi
  •  
  • Регистрация: 13.09.2007

Опубликовано 26 Декабрь 2022 - 19:48

Про наявність не знаю, але ось посилання

Це посилання на PV-серію, вона дешевша.

Ось такий як у мене в цьому магазині 39 тис. https://alfa.solar/u...kvt-id1104.html

 

Я дивився на аліекспрес, типу їх оф.магазин, 623$ + достака 203$ також з WIFI але +/- ті гроші що і у нас

Так, на аліекспресі в них ціни на порядок вищі. Я на алібабі замовляв з доставкою по Китаю (на склад Meest Express), а Міст вже доставляв в Україну (шось до 70 баксів за доставку морем).

Якщо LiFePo4

Так, LiFePo4.


  • 0

#26
Svetlovec

Svetlovec

    Завсегдатай

    • Сообщений 74
  • Имя:Павел
  • Авто:Opel Vectra C 2.2 (2007)
  •  
  • Регистрация: 26.09.2011

Опубликовано 24 Июль 2023 - 12:50

Я дивлюсь ціни зараз упали на зарядні станції що можно взяти з готових рішень до 10 000 грн що б була страховка для роботи газового котла. Інвертор+ акб не хочу брати окремо і городить десь. 


  • 0

#27
scenium

scenium

    Авторитет

    • Сообщений 6039
  • Возраст: 40
  • Имя:Сергей
  • Авто:Buick Regal 2.0T,
    Peugeot 308 HDi
  •  
  • Регистрация: 13.09.2007

Опубликовано 24 Июль 2023 - 13:22

Це посилання на PV-серію, вона дешевша.

Ось такий як у мене в цьому магазині 39 тис. https://alfa.solar/u...kvt-id1104.html

 

Зайшов зараз по тому посиланню і дуже здивувався ціннику. На сьогодні 26 тис. грн., а в грудні минулого року (під час блекаутів) ціна була 39 тис. грн. Бізнес по українськи  :smile44:


  • 0

#28
paa

paa

    Авторитет

    • Сообщений 11000
  • Возраст: 56
  • Имя:Андрей
  • Город:Киев
  • Авто:opel zafira A 1.8 был,Suzuki SX4 1,6 2017
  •  
  • Регистрация: 06.05.2009

Опубликовано 24 Июль 2023 - 21:43

Зайшов зараз по тому посиланню і дуже здивувався ціннику. На сьогодні 26 тис. грн., а в грудні минулого року (під час блекаутів) ціна була 39 тис. грн. Бізнес по українськи  :smile44:

Так спрос рождает предложение, то же сейчас и с генами
 


  • 0

Пешеход! Умирая на пешеходном переходе ПОМНИ: Ты был прав.


#29
Стан

Стан

    Дока

    • Сообщений 684
  • Возраст: 36
  • Имя:Станіслав
  • Город:Яготин
  • Авто:Opel Astra Classic
  •  
  • Регистрация: 06.03.2012

Опубликовано 25 Июль 2023 - 12:18

Це не на довго. Зараз або активно підігрівають інтерес або зима буде не менш цікавою ніж минула.
Враховуючи,що 1 січня закінчується контракт і домовленість не чіпати ГТС, а наші останнім часом теж додать на все, то є всі шанси залишитися ще й без газу. Тут все набагато простіше ніж з електроенергією.

Зимою прикупив по мінімуму. Два автомобільні акумулятори по 60Ан і склав один ліфепо4 теж на 60Ан, щоб можна було на роботу брати заряджати.
Зараз задумуюсь треба щось придумати щоб воду зі скважини діставати у батьків, може генератора прикупити. А з іншої сторони аби щось на сонячних батареях придумати, щоб двох контурний котел працював.
Хто в курсі, якщо у котла споживання 160Вт+-, то для його функціонування взимку яку сонячну панель по потужності треба брати?
  • 0

#30
paa

paa

    Авторитет

    • Сообщений 11000
  • Возраст: 56
  • Имя:Андрей
  • Город:Киев
  • Авто:opel zafira A 1.8 был,Suzuki SX4 1,6 2017
  •  
  • Регистрация: 06.05.2009

Опубликовано 25 Июль 2023 - 13:09

Хто в курсі, якщо у котла споживання 160Вт+-, то для його функціонування взимку яку сонячну панель по потужності треба брати?

Чим більше, тім краще, бо тобі ще треба заряжати акум, який буде тягнути вночі
 


  • 0

Пешеход! Умирая на пешеходном переходе ПОМНИ: Ты был прав.


#31
Стан

Стан

    Дока

    • Сообщений 684
  • Возраст: 36
  • Имя:Станіслав
  • Город:Яготин
  • Авто:Opel Astra Classic
  •  
  • Регистрация: 06.03.2012

Опубликовано 25 Июль 2023 - 13:43

Прочитав... В зиску в пасмурну погоду ККД 5-10% Тобто треба складати мінімум на 5кВт.Це не одна зелених. Нажаль не по карману.
Куплю поки що генератор батькам, а там видно буде.
  • 0

#32
bsanek628

bsanek628

    Завсегдатай

    • Сообщений 57
  • Возраст: 50
  • Имя:Александр
  • Город:Киев
  • Авто:Opel Vivaro 2.5 MT
  •  
  • Регистрация: 29.08.2011

Опубликовано 01 Август 2023 - 16:51

Хочу заказать инвертор на Али, готовлюсь потихоньку к сезону, кто уже заказывал и может посоветовать те которые себя нормально показали?


  • 0

#33
Kwon

Kwon

    Правда режет сознание

    • Сообщений 1577
  • Возраст: 51
  • Имя:Сергій
  • Город:Шахтоград - місто За Порогами - Велике місто
  • Авто:OPEL VECTRA C 1.8, 2005г. МКП, Z18XE, Panacotta
  •  
  • Регистрация: 21.10.2005

Опубликовано 03 Август 2023 - 22:44

Хочу заказать инвертор на Али, готовлюсь потихоньку к сезону, кто уже заказывал и может посоветовать те которые себя нормально показали?

Собі торік взяв ось такий: https://www.aliexpre....21ef18021erK1y

Зиму допоміг пережити. Трохи вентилятор гудить (якщо потужності піднаддати ТВ, комп світло), але тримає. Є варіант і більш потужний, якщо акум дозволяє.


  • 0

Не стоит прогибаться под изменчивый мир...

 

Si vis pacem, para bellum

 


#34
paa

paa

    Авторитет

    • Сообщений 11000
  • Возраст: 56
  • Имя:Андрей
  • Город:Киев
  • Авто:opel zafira A 1.8 был,Suzuki SX4 1,6 2017
  •  
  • Регистрация: 06.05.2009

Опубликовано 04 Август 2023 - 00:23

Собі торік взяв ось такий:

Зиму допоміг пережити. Трохи вентилятор гудить (якщо потужності піднаддати ТВ, комп світло), але тримає. Є варіант і більш потужний, якщо акум дозволяє.

І скільки він тоді обійшовся і який акб йому потрібен?
 


  • 0

Пешеход! Умирая на пешеходном переходе ПОМНИ: Ты был прав.


#35
Karatkin

Karatkin

    Авторитет

    • Сообщений 1293
  • Возраст: 37
  • Имя:Олег
  • Город:Вінниця
  • Авто:Opel Omega B 2.0 16v
    Opel Zafira B 1.9 CDTI AT
  •  
  • Регистрация: 15.07.2015

Опубликовано 04 Август 2023 - 11:04

Підігріли народ. Знов пішли ціни вгору на генератори/зарядні станції і т.д. Люди активно купують вже.


  • 0





Также с меткой «AGM, EFB, LiFePo4, Li-ion»

0 пользователей читают эту тему

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых