Перейти к содержимому


Реклама









Фото

Стояк каналізаціїзаміна


  • Чтобы отвечать, сперва войдите на форум
34 ответов в теме

#1
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12673
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 14:15

Питання досить просте: чи варто міняти у квартирі металевий (чавунний, я думаю) стояк каналізації, якому 47 років і який нічим не турбує, на поліпропіленовий?

Будинок проекту БПС-6, якщо це комусь про щось говорить і ці стояки бувають різними.

 

У деяких сусідніх стояках були тріщини. У першому випадку щось туди падало при ремонті, застрягало, якісь ліві сантехніки, які цей ремонт і робили, намагалися це витягти і тільки погіршили ситуацію і тому подібне. У другому просто у бабусі трохи підтікає на вході туди з кухні, причому тріщина саме у каналізаційному, а не на трубі, яка в нього входить. Інших проблем з каналізацією не знаю

 

У нашому стояку з каналізацією все ОК, але є масовий рух мешканців за заміну всіх труб на поліпропіленові, включно з цією. Яка відома практика з цього приводу? Це має сенс? Я раніше думав, що товста чавунна труба практично вічна.

Всі інші труби поліпропіленові давно, питання не про це.

 


  • 0

#2
Шусман

Шусман

    добрейшей души человек

    • Сообщений 17002
  • Возраст: 58
  • Имя:Игорь
  • Город:Киев пригород
  • Авто:Нексия
  •  
  • Регистрация: 19.06.2011

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 14:25

Кожен відповідає за свою ланку , якщо тебе не турбує , хай собі сусіди зверху знизу міняють свої . Є перехідники з чавуну на поліпроп, проблем нема .
Інша річ що в поліпропілену ти зможеш зробити у себе ревізійний лючок ,

Изменено: Шусман, 09 Октябрь 2023 - 14:26

  • 0
Реклама в подписи запрещена

#3
vigors

vigors

    Авторитет

    • Сообщений 13417
  • Имя:Ігор
  • Авто:Z14XE
  •  
  • Регистрация: 14.06.2010

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 14:33

стояк каналізації, якому 47 років і який нічим не турбує

в чавунних одна проблема, це лопає раструб, тоді починаються проблеми.

якщо раструби цілі то питання заміни спірне....

одне що точно, так новий ремонт гарантовано

п.с. в нас міняли в будинку, головна проблема це його закріплення, бо рукожопі видно робили, з часом почав опускатись, поки відводами не вперся в підлогу.

ми свій не міняли, чавунний залишили. там раструби по науці запаковані сіркою.... нічим не розбирається.


  • 0

#4
lame

lame

    Авторитет

    • Сообщений 27642
  • Возраст: 57
  • Имя:Victor
  • Город:Kiev
  • Авто:ООБ'98 X20XEV Sport Caravan
  • Гос. номер:AA7233EP
  •  
  • Регистрация: 24.10.2005

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 14:39

Яка відома практика з цього приводу?

практики не знаю, але маю скромний власний досвід,

стикнувся с десяток років тому, під час заміни пошкодженого унітазу

мабуть хтось з сантехників під час робіт занадто сперся на стояк, абощо

пішла тріщина в ущільнювачі\замазці місця стику...

вони вибили стару замазку чи що воно там було, вичистили добре весь той стик, та заліпили новою,

сохло день\два прийшли підфарбували... на щастя більше жодних негараздів

(заміну ніхто не пропонував)


Изменено: lame, 09 Октябрь 2023 - 14:56

  • 0

#5
paa

paa

    Авторитет

    • Сообщений 11026
  • Возраст: 56
  • Имя:Андрей
  • Город:Киев
  • Авто:opel zafira A 1.8 был,Suzuki SX4 1,6 2017
  •  
  • Регистрация: 06.05.2009

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 14:54

У нашому стояку з каналізацією все ОК, але є масовий рух мешканців за заміну всіх труб на поліпропіленові, включно з цією. Яка відома практика з цього приводу? Це має сенс? Я раніше думав, що товста чавунна труба практично вічна.

Всі інші труби поліпропіленові давно, питання не про це.

А двіжняк за гроші чи за рахунок жека?  В чавуні часто бувають свіщі, в мне в у всіх хатах є, но то не критично, пластик такий мелодійний, треба звукоізоляцію
 


  • 0

Пешеход! Умирая на пешеходном переходе ПОМНИ: Ты был прав.


#6
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12673
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 15:07

Мене напружила фраза сантехніка, який робив огляд місця гіпотетичної заміни, з приводу того, чи знімаєтьсяч унітаз (він прикріплений на двох гвинтах і по периметру проклеєний силіконом) і що він спробує замінити стояк, його не пошкодивши. Я трохи обалдєл від такої радості. Це трохи інший бюджет, та і унітазу десять років - я б зараз цей Церсаніт Еко не вибрав, але не настільки він мене не влаштовує, щоб я міняв справні унітази кожні десять років.

 

А двіжняк за гроші чи за рахунок жека?

За свої гроші.

У нас заливання вздовж труб останнім часом декілька разів на рік, а централізованої гарячої води вже досить багато років немає, бо у декого там труби як решето, з такою динамікою і холодної не буде. Ну, мешканці псіханули, заставили власників квартир з проблемними трубами погодитися на ремонт, але під це вирішили і каналізаційні поміняти, пам'ятаючи як сусідній без каналізації сидів декілька днів, поки їм проблему вирішували. Я наче не самий незаможний серед мешканців по нашій вертикалі, мені в позу ставати не зовсім зручно, хоча я і сумніваюся у доцільності...



Інша річ що в поліпропілену ти зможеш зробити у себе ревізійний лючок ,

Не впевнений, що я хочу у нього дивитися.


  • 0

#7
lame

lame

    Авторитет

    • Сообщений 27642
  • Возраст: 57
  • Имя:Victor
  • Город:Kiev
  • Авто:ООБ'98 X20XEV Sport Caravan
  • Гос. номер:AA7233EP
  •  
  • Регистрация: 24.10.2005

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 15:12

Не впевнений, що я хочу у нього дивитися.

:sm12_:  :sm13_:


  • 0

#8
vigors

vigors

    Авторитет

    • Сообщений 13417
  • Имя:Ігор
  • Авто:Z14XE
  •  
  • Регистрация: 14.06.2010

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 15:15

з приводу того, чи знімаєтьсяч унітаз

заміна стояка тягне заміну трійників, там де горшок підключений.

тому знімати полюбе прийдеться, ну і ще внутрішню каналізізацію прийдеться адаптувати до нового трійника (якщо є підведення).


  • 0

#9
Шусман

Шусман

    добрейшей души человек

    • Сообщений 17002
  • Возраст: 58
  • Имя:Игорь
  • Город:Киев пригород
  • Авто:Нексия
  •  
  • Регистрация: 19.06.2011

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 15:17

Дивитися не обов'язково, а на всяк випадок щоб прочистити .
А в тебе що , відвід до унітазу не гофра , а чавун ?
  • 0
Реклама в подписи запрещена

#10
paa

paa

    Авторитет

    • Сообщений 11026
  • Возраст: 56
  • Имя:Андрей
  • Город:Киев
  • Авто:opel zafira A 1.8 был,Suzuki SX4 1,6 2017
  •  
  • Регистрация: 06.05.2009

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 15:24

Дивитися не обов'язково, а на всяк випадок щоб прочистити .

Якщо адекватні сусіди і не зливають всякий непотріб, то і проблеми не існує

 

За свої гроші.

Ну тут дивись сам, копійка ж не мала, а в позу не треба ставати, просто направити думку в потрібному руслі :smile44:
 


Изменено: paa, 09 Октябрь 2023 - 15:25

  • 0

Пешеход! Умирая на пешеходном переходе ПОМНИ: Ты был прав.


#11
Toshik

Toshik

    сантехнах!

    • Сообщений 3707
  • Возраст: 42
  • Имя:Антон
  • Город:Суми
  • Авто:Opel Astra G Caravan 1.6 8v, Chevy Captiva Sport 2.4
  •  
  • Регистрация: 10.09.2006

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 15:31

Muzzy, міняй на ППР. Чавун трісне - питання часу 


  • 0
Ты должен быть сильным, иначе зачем тебе быть? (с) В. Цой

Суми - рідний сіті :)

#12
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12673
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 15:35

Гофра.

Зрозуміло, що не копійки, тому я і чешу рєпу.

 

Дивитися не обов'язково, а на всяк випадок щоб прочистити .

Та я ідею розумію, але ні сам не збираюся, ні для сусідів пускати туди сантехніка, бо у мене одного з небагатьох на стояку лючок (гіпотетично) є, не хотів би. До того ж, коли остаточно забили сусідський стояк, то там застряг уламок старої труби, яку міняли при ремонті на пластик і вона туди впала при демонтажі - не зовсім типова аварія. Правда, там і памперси знаходили.

 

Ну тут дивись сам, копійка ж не мала, а в позу не треба ставати, просто направити думку в потрібному руслі :smile44:

От про це і думаю.

Головний кіпіш стосовно заміни всього підняли люди, яким для заміни труб треба розбирати закладену плитку - у них це не принципова частина вартості такої заміни, типу "згорів сарай" і так далі. У мене-то дверцята і зйомні панелі.


  • 0

#13
Andre_71

Andre_71

    Хороводоводовед

    • Сообщений 15098
  • Имя:Андрей
  •  
  • Регистрация: 14.01.2007

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 15:38

Дивитися не обов'язково, а на всяк випадок щоб прочистити .

 

 

але ні сам не збираюся, ні для сусідів пускати туди сантехніка, бо у мене одного з небагатьох на стояку лючок (гіпотетично) є, не хотів би

О, то окрема, цікава  тема...  В кума на першому поверсі ЖЕКівський сантехнік хотів відкрити таку ревізію, коли почало вилазити на другому поверсі з унітазу... Довелось виганяти з хати... :sm13_:

 Так шо може  краще не мати...


Изменено: Andre_71, 09 Октябрь 2023 - 15:55

  • 0

#14
Дмитрий Владимирович

Дмитрий Владимирович

    мастер-ломастер

    • Сообщений 8817
  • Возраст: 56
  • Имя:Дмитрий
  • Город:которого больше нет, под Харьковом
  • Авто:ASTRA G, Z1.6ХЕР 07 ГБО Zavolli
  •  
  • Регистрация: 06.05.2009

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 16:19

Какой этаж? 

У нас стояк чугунный. Дому 60+ всё целое.


 
stopkadr_2016.png        %D0%94%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%


#15
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12673
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 09 Октябрь 2023 - 16:22

5 з 16


  • 0

#16
Toshik

Toshik

    сантехнах!

    • Сообщений 3707
  • Возраст: 42
  • Имя:Антон
  • Город:Суми
  • Авто:Opel Astra G Caravan 1.6 8v, Chevy Captiva Sport 2.4
  •  
  • Регистрация: 10.09.2006

Опубликовано 10 Октябрь 2023 - 08:42

в мене був випадок у друга: 9-й поверх з 9 стояк, що виконував роль вентиляції на тех поверх, репнув на рівні очей. Тобто там навіть води ніколи не було


  • 0
Ты должен быть сильным, иначе зачем тебе быть? (с) В. Цой

Суми - рідний сіті :)

#17
sapphir

sapphir

    Авторитет

    • Сообщений 2975
  • Возраст: 46
  • Имя:Саша
  • Город:Львов
  • Авто:ОВЦ 2.2 АТ 2003
  •  
  • Регистрация: 30.04.2011

Опубликовано 10 Октябрь 2023 - 08:56

Поділюсь своїм досвідом. В 5-ти поверховому хрущі центральні труби і стояки це загальна власність ( як думаю і у всіх решта багатоквартирних ) і ти зобов"язаний надати доступ пофіг чим ти там їх закрив ( на що ти типу не маєш права ). До мене комісія з ЖЕКу приходила разом з дільничним коли не хотів впускати, розвалили все нах і поміняли від першого до 5-го. Тому навіть не знаю чи є варіант з ними воювати, якщо це ЖЕК. 

В ОСББ де зараз живу такі рішення мають прийматися загальними зборами ( поточні-капітальні ремонти ) з 2/3 голосів але буквально зараз приймається закон щоб і 51% було досить бо в з"язку з тим що не всі на місці проблемно і 2/3 зібрати. 


  • 0
Реклама в подписи запрещена!

#18
Юстас

Юстас

    кризис менеджер

    • Сообщений 27401
  • Имя:Андрей
  • Город:Киев,ул.Майорова
  • Авто:Suzuki Jimny08,Судно на Підводних Крилах Казанка-М.
  •  
  • Регистрация: 06.09.2011

Опубликовано 10 Октябрь 2023 - 13:24

в мене був випадок у друга: 9-й поверх з 9 стояк, що виконував роль вентиляції на тех поверх, репнув на рівні очей. Тобто там навіть води ніколи не було

не став чекати поки репне і викинув її років двадцять назад...

труба ця слугує не стільки вентиляцією,а ще й забором повітря з атмосфери.

Якщо її заглушити то в унітазах сусідів пропадатиме гідрозатвор))

В залишок труби на рівні пола вставляв заглушку з клапаном щоб дати доступ повітря в трубу,а з труби-ніхт.


Изменено: Юстас, 10 Октябрь 2023 - 13:24

  • 0

поліклініка опель(і не тільки) 050-133-65-14

Ремонт,Консультації,

Допомога в пошуку запчастин.

Працюєм-7/24 За відсутності електрики/інтернету-відповім на повідомлення у вайбер.


#19
vigors

vigors

    Авторитет

    • Сообщений 13417
  • Имя:Ігор
  • Авто:Z14XE
  •  
  • Регистрация: 14.06.2010

Опубликовано 10 Октябрь 2023 - 13:29

труба ця слугує не стільки вентиляцією

вентиляція (від колодця навіть на дах) і запобігання зривів гідрозатворів в приладах.


  • 0

#20
Andre_71

Andre_71

    Хороводоводовед

    • Сообщений 15098
  • Имя:Андрей
  •  
  • Регистрация: 14.01.2007

Опубликовано 10 Октябрь 2023 - 13:31

В залишок труби на рівні пола вставляв заглушку з клапаном щоб дати доступ повітря в трубу,

Мабуть спеціфічні відчуття, коли вночі встанеш подзюрити, а хтось з сусідів зільє унітаз.  Зпросоння можна не тільки подзюрити... :sm13_:



 

 

вентиляція (від колодця навіть на дах) і запобігання зривів гідрозатворів в приладах.

Коротше фанова труба.


Изменено: Andre_71, 10 Октябрь 2023 - 13:35

  • 0

#21
Шусман

Шусман

    добрейшей души человек

    • Сообщений 17002
  • Возраст: 58
  • Имя:Игорь
  • Город:Киев пригород
  • Авто:Нексия
  •  
  • Регистрация: 19.06.2011

Опубликовано 10 Октябрь 2023 - 13:43

Питання було чи має сенс міняти трубу щоб заодно з сусідами . А не в кого що з труби дує .
Якщо питання тільки в тому щоб загалом , то не варто , прийде час , буде бажання , або тріщина , тоді й поміняєш .
А якщо не важко , то міняй . Ціна питання тільки в бруді , вибивати , замазувати .
  • 0
Реклама в подписи запрещена

#22
sapphir

sapphir

    Авторитет

    • Сообщений 2975
  • Возраст: 46
  • Имя:Саша
  • Город:Львов
  • Авто:ОВЦ 2.2 АТ 2003
  •  
  • Регистрация: 30.04.2011

Опубликовано 10 Октябрь 2023 - 14:07

Питання було чи має сенс міняти трубу щоб заодно з сусідами . А не в кого що з труби дує .
Якщо питання тільки в тому щоб загалом , то не варто , прийде час , буде бажання , або тріщина , тоді й поміняєш .
А якщо не важко , то міняй . Ціна питання тільки в бруді , вибивати , замазувати .

 

Щось мені здаться що якщо хоче міняти 4 і 6 поверхи то ти навіть технічно не можеш в себе чавун лишити як би тобі того не хотілось. Хоча можу помилятись бо з таким не стикався.

І я б унітаз зняв, навіть якщо болти згнили і силікон треба віддерти - не так це вже й складно два болта відкрутити/зломати а силікон потім заново нанести ( те саме Фейрі чи аналогічне на пальці і з рідкого силікону хоч скульптури ліпи ).


  • 0
Реклама в подписи запрещена!

#23
Шусман

Шусман

    добрейшей души человек

    • Сообщений 17002
  • Возраст: 58
  • Имя:Игорь
  • Город:Киев пригород
  • Авто:Нексия
  •  
  • Регистрация: 19.06.2011

Опубликовано 10 Октябрь 2023 - 14:09

Є перехідники з пластику на чавун . Але для подальшої спокійнішої експлуатації , так , згоден з тобою .
  • 0
Реклама в подписи запрещена

#24
Toshik

Toshik

    сантехнах!

    • Сообщений 3707
  • Возраст: 42
  • Имя:Антон
  • Город:Суми
  • Авто:Opel Astra G Caravan 1.6 8v, Chevy Captiva Sport 2.4
  •  
  • Регистрация: 10.09.2006

Опубликовано 10 Октябрь 2023 - 14:32

Щось мені здаться що якщо хоче міняти 4 і 6 поверхи то ти навіть технічно не можеш в себе чавун лишити як би тобі того не хотілось. Хоча можу помилятись бо з таким не стикався.

можна 100%


  • 0
Ты должен быть сильным, иначе зачем тебе быть? (с) В. Цой

Суми - рідний сіті :)

#25
Юстас

Юстас

    кризис менеджер

    • Сообщений 27401
  • Имя:Андрей
  • Город:Киев,ул.Майорова
  • Авто:Suzuki Jimny08,Судно на Підводних Крилах Казанка-М.
  •  
  • Регистрация: 06.09.2011

Опубликовано 10 Октябрь 2023 - 17:18

Мабуть спеціфічні відчуття,

Все працує тихо і плавно...


  • 0

поліклініка опель(і не тільки) 050-133-65-14

Ремонт,Консультації,

Допомога в пошуку запчастин.

Працюєм-7/24 За відсутності електрики/інтернету-відповім на повідомлення у вайбер.


#26
Шусман

Шусман

    добрейшей души человек

    • Сообщений 17002
  • Возраст: 58
  • Имя:Игорь
  • Город:Киев пригород
  • Авто:Нексия
  •  
  • Регистрация: 19.06.2011

Опубликовано 10 Октябрь 2023 - 17:28

І я б унітаз зняв, навіть якщо болти згнили і силікон треба віддерти - не так це вже й складно два болта відкрутити/зломати а силікон потім заново нанести ( те саме Фейрі чи аналогічне на пальці і з рідкого силікону хоч скульптури ліпи ).


Силікон там взагалі не обов'язковий якщо плитка рівна , там же води немає . Бачив екземпляри навіть без дюбелів . Стоїть собі унітаз на рівній підлозі , він же важкий , нікуди не дінеться .
  • 0
Реклама в подписи запрещена

#27
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12673
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 11 Октябрь 2023 - 12:03

Не ОСББ, але ЖБК. На загальні збори неможливо було навіть 30% ніколи зібрати в останні десять років. Половина мешканців - квартиранти, власники нерідко не тільки в іншому районі міста живуть, а і в Криму, Ізраїлі, Німеччині і так далі. На те, що робиться у квартирантів, більшості власників досить пофіг, все одно 3-к за 12 тисяч знімуть, бажаючі завжди знайдуться, а набагато більше у брєжнєвці на Борщагівці не візьмеш.

Поверх знизу якраз взагалі не палає ентузіазмом щось робити. Там також не поміняний тільки каналізаційний стояк, плиткою не закрито, типу можна поміняти, якщо виникне проблема.
Складніше з поверхом зверху - там будуть розбирати плитку. Зрозуміло, що він не хоче в цей раз, розібравши плитку для заміни труб (там рідні), потім колись повертатися до цього питання, якщо каналізація полетить.

Озвучено бюджет: 2400 матеріали і 1800 робота. Мені декілька років назад два стояки і лічильники поміняли за 5000, з яких тільки вартість самих лічильників була 500+500 і підводів туди було трохи більше, і пайка купи перехідників... Ну таке, може це й нормальна ціна. Можна заради цікавості подивитися вартість комплектуючих у Епіцентрі, ніколи не думав, що пластикові труби без вимог по тиску такі дорогі.

В історії з унітазом мене турбує, що його можуть розколоти при демонтажі.
А стосовно того, щоб не герметизувати силіконом - ну, там же навколо миється, може вода погано висихати, раптом запах з'явиться від цього. Це якщо вважати, що заливати більше не будуть, бо там взагалі калюжа по поріжок стояла.
  • 0

#28
sapphir

sapphir

    Авторитет

    • Сообщений 2975
  • Возраст: 46
  • Имя:Саша
  • Город:Львов
  • Авто:ОВЦ 2.2 АТ 2003
  •  
  • Регистрация: 30.04.2011

Опубликовано 11 Октябрь 2023 - 13:37

В нас також приходить на збори відсотків 10-20. За законом, у всякому разі з того статуту що читав, там взагалі не регламентується кількість присутніх щоб збори рахувались проведеними. А далі - списки в руки і поквартирний обхід два тижня. Інакше жодне рішення не прийняти, так працює у нас з 2008. Тому, окрім голови яка хоч зарплату має, члени правління це або волонтери яким більше всіх треба або прийшли в правління вирішити свої питання. Да, телефони власників що здають є і з ними зв"язуються а квартиранти підписують - може це і не зовсім правильно але ж якось треба виходити з положення якщо на збори майже ніхто не приходить. 

 

А стосовно міняти-не міняти врахувати треба наступне. Кум, коли була потреба, акуратно малим зубильцем і болгаркою з мінімальним каменем чавун шматками різав і відколював щоб нічого більше не пошкодилось. В мене жеківські ломали так що з першого до п"ятого був отвір пів метра в діаметрі який потім замуровували - технічно можна було і їх майстрів дочекатися але мені простіше і спокійніше самому. Просто трійник фізично якраз в перекритті і знаходився у кожного і щоб його дістати, а в чавуні він не маленький, вони і довбали перекриття. Тому я б добре зважив всі за і проти - щоб примарна економія часу і грошей зараз потім не стала гемороєм бо від вібрації в чугуні потріскає замазка і він почне текти.


  • 0
Реклама в подписи запрещена!

#29
paa

paa

    Авторитет

    • Сообщений 11026
  • Возраст: 56
  • Имя:Андрей
  • Город:Киев
  • Авто:opel zafira A 1.8 был,Suzuki SX4 1,6 2017
  •  
  • Регистрация: 06.05.2009

Опубликовано 11 Октябрь 2023 - 19:45

Озвучено бюджет: 2400 матеріали і 1800 робота..

Шось загон якийсь, дві труби польські 2м по250грн, два трійника хай по 150, перехід на 50мм 50грн ну хай чотири хомута по 50грн ну 50грн на цемент, ітого 1100грн

Може навпаки 1800 матеріали, а 2400 робота?

 

Ну і якщо більшість буде за заміну, то я б міняв, а так ні.
 


  • 0

Пешеход! Умирая на пешеходном переходе ПОМНИ: Ты был прав.


#30
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12673
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 11 Октябрь 2023 - 20:52

Може навпаки 1800 матеріали, а 2400 робота?

Ніт.

От і я думаю, чи не припух сантехнік.
  • 0

#31
Шусман

Шусман

    добрейшей души человек

    • Сообщений 17002
  • Возраст: 58
  • Имя:Игорь
  • Город:Киев пригород
  • Авто:Нексия
  •  
  • Регистрация: 19.06.2011

Опубликовано 12 Октябрь 2023 - 09:05

Ні , не припух , тут же яка система : він руки не викручує й не примушує . Я б , якщо сусіди згодні , теж сам би все зробив , роботи на день як два пальця .
Сама більша робота тут - вивалити ляпухи зверху та знизу , а далі ця конструкція збирається як доміно жопка до жопки . Трубу засунув одну в іншу , головне резинки не загубити .
Навіть в магазині тебе проконсультують які треба перехідники .
  • 0
Реклама в подписи запрещена

#32
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12673
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 12 Октябрь 2023 - 09:50

Ні , не припух.

Я щодо вартості матеріалів. Я не оцінюю вартість його роботи, я все одно це не зробив би, а як виглядає і у скільки у підсумку обходиться робота сракорукого або сракоголового сантехніка чи сантехніка-злодія я також знаю, тому, навіть при тому, що цей сантехнік давно у будинку відомий дещо завищеними цінами (коли десять років назад зробити якийсь підвод до ванни чи полотєнчіка коштувало у звичайних київських сантехніків 250 гривень, цей просив 400), роботу оплатити за немалим тарифом я ще якось згоден, хоча і не в захваті.
Ти згоден з оцінкою, що матеріалів там на приблизно 1100? Не ввійшла вартість матеріалів для нового відводу від унітазу, бо гофру, очевидно, доведеться викинути, а новий відвод, мабуть, краще поставити зі звичайної пластикової труби, але, наскільки я розумію, якщо оцінка без цього 1100, то разом з усім матеріали ніяк більше 1500 не будуть.
Один із сенсів декларованої масової заміни у тому, що при відносно великих обсягах закупки можна отримати вигідніші ціни. За закупку відповідає цей же сантехнік. До речі, щоб він не робив (а він у свій час і батареї у мене міняв, і ще якусь роботу робив, типу заглушити вихід з неробочої батареї у коридорі, до якої на половині поверхів уже і стояк зрізали), до оголошення ціни роботи він завжди запитував хто буде купувати матеріали, я чи він - тільки з ним із спеціалістів по ремонту я з цим стикався як з головним для нього питанням. Ну, зрозуміло, що він має свій процент за клопіт і доставку, але одне діло болт на заглушку, коли все з роботою коштувало типу 60 гривень, а інша справа 40-50% поверх роздрібної ціни на начебто дрібнооптову закупку.
Я навіть не кажу про те, що це, очевидно, вигідне замовлення і робота також могла б оцінюватися за дещо більш толерантним до замовників тарифом, ніж звичайно у нього.
  • 0

#33
Шусман

Шусман

    добрейшей души человек

    • Сообщений 17002
  • Возраст: 58
  • Имя:Игорь
  • Город:Киев пригород
  • Авто:Нексия
  •  
  • Регистрация: 19.06.2011

Опубликовано 12 Октябрь 2023 - 10:16

Прийду ввечері ,тскину телефон сантехніка , плбалакаєш скільки той візьме .
Може й припух , кожен оцінює свою роботу як вважає за потрібне . Дорого , досвідос без взаємних образ .

Изменено: Шусман, 12 Октябрь 2023 - 10:27

  • 0
Реклама в подписи запрещена

#34
Muzzy

Muzzy

    Texas forever

    • Сообщений 12673
  • Имя:.
  • Город:Kиїв
  •  
  • Регистрация: 02.10.2009

Опубликовано 12 Октябрь 2023 - 18:40

https://www.rabotnik...lah-etazha/kiev - по ціні роботи виходить, що гріх жалітися...


  • 0

#35
paa

paa

    Авторитет

    • Сообщений 11026
  • Возраст: 56
  • Имя:Андрей
  • Город:Киев
  • Авто:opel zafira A 1.8 был,Suzuki SX4 1,6 2017
  •  
  • Регистрация: 06.05.2009

Опубликовано 12 Октябрь 2023 - 19:26

про ціні роботи виходить, що гріх жалітися...

Спірне питання, роботи з заміни на одному поверху складніші за заміну всього стояка, вартість матеріала скоріш за все не врахована, середня 2900+1100=4000, у твого 2400+1800=4200 вже вище середнього, плюс гуртове замовлення :smile44:  
 


  • 0

Пешеход! Умирая на пешеходном переходе ПОМНИ: Ты был прав.





0 пользователей читают эту тему

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых